Klub Plastyka

Klub Plastyka działa od 1979r. Skupia ludzi w różnym wieku, rozmiłowanych w rozwoju własnych pasji, potrzebie tworzenia, kochających piękno.  ODK Puchatek SSM jest organizatorem wielu plenerów, wystaw  zbiorowych i indywidualnych w których członkowie Klubu Plastyka biorą czynny udział. Współpracujemy z artystami z regionu Podkarpacia, oraz Słowacji, Ukrainy i Węgier, pokazując ich dorobek twórczy w galerii Artistic.

Maria Kępa

Opiekun grupy Anna Czerwińska-Barnuś:

Obrazy:

1Dorota Drwięga:

Obrazy:


2 Maria Gajda:urodziłam się w Sanoku 1960r. Pracuję jako instruktor teatru w ODK. Moją drugą pasją jest malarstwo. Maluję głównie pejzaże, kwiaty, martwą naturę, dążę do uzyskania światła w obrazie za pomocą barw zestawianych kontrastowo. Do Klubu Plastyka należę od 1981r. Uczestniczyłam w wielu plenerach i konkursach malarskich.

Obrazy:

3 Monika Gembalik: urodzona 1975 r.  Od dziecka interesowałam się rysunkiem, później malarstwem. Brałam udział w pozalekcyjnych zajęciach i konkursach plastycznych. Uczęszczałam do Technikum Budowlanego, do klasy o specjalności konserwacja zabytków drewnianych. Mogłam tam pogłębić swoją wiedzę i umiejętności z rysunku i architektury. Po ukończeniu szkoły podjęłam pracę zawodową nie związaną ze sztuką, ale pasja tworzenia pozostała. A nawet zakres moich zainteresowań poszerzył się o hafciarstwo, architekturę wnętrz, filmoznawstwo, ukończyłam również kurs florystyczny. Do Koła Plastycznego należę od 2006 roku. Brałam udział we wspólnej wystawie członków koła. Dzięki naszym cotygodniowym spotkaniom mogę korzystać z wiedzy, doświadczenia i  talentu kolegów i koleżanek, co pomaga mi rozwijać się w mojej pasji. Malowanie to dla mnie relaks, przy którym odrywam się od problemów dnia codziennego.

Obrazy:


4 Zofia Kaliniecka:mieszkam w Sanoku, z zawodu jestem dekoratorem i przez wiele lat pracowałam w pracowni plastycznej ODK. Od 1981 r. należę do Klubu Plastyka. Uczestniczyłam w kilkudziesięciu wystawach poplenerowych i wystawach indywidualnych. W moim malarstwie dominują pejzaże, czasem pojawia się tematyka symboliczna, częstym tematem są również kwiaty.

Obrazy:

5 Maria Maliczowska: mieszka w Sanoku, urodzona 1942r., od kilku lat na emeryturze. Maluję pejzaże, kwiaty i architekturę. Uczestniczy w plenerach malarskich oraz wystawach. Około 15 lat należy do Klubu Plastyka.

Obrazy:

6 Joanna Konieczna:

Obrazy:

7 Katarzyna Mrozek:

Obrazy:

8 Małgorzata Patronik: Mam 51 lat. Urodziłam się i mieszkam w Sanoku. Z wykształcenia jestem ekonomistą. Malarstwo jest moją pasją, wyciszeniem, spełnieniem. Maluję farbami olejnymi i suchymi pastelami: pejzaże, martwą naturę, kwiaty. Mój pierwszy obraz powstał w sanockim BWA w lutym 2007 r. Do Klubu Plastyka ODK „Puchatek” należę od października 2008 r.

Obrazy:

9 Aleksandra Ciepielowska-Tabisz:urodziłam się w Sanoku w 1953r. Wychowywałam się w rodzinie o tradycjach malarskich – ojciec Kazimierz był znanym sanockim malarzem zaprzyjaźnionym ze Z. Beksińskim. Własna przygoda z malarstwem zaczęła się w sanockim BWA, a rozwijała w Klubie Plastyka  ODK Puchatek gdzie należę ładnych parę lat. Tematem moich prac jest pejzaż  malowany o różnych porach roku z architekturą sakralną oraz malownicze wiejskie chaty. Brałam udział w kilkunastu międzynarodowych plenerach malarskich oraz wystawach zbiorowych i indywidualnych.

Obrazy:

10Małgorzata Terlecka:

11 Joanna Gacek

12 Anna Pasztor

13 Maria Winiarczyk